(Nem csak) Hangorkán

Ha előző bejegyzésünkben tisztába tettük az általános közhelyeket Ozorával kapcsolatban, térjünk át a fesztivál néhány tényszerűbb részére: a programokra.

ozoradrill

Kezdjük is rögvest ott, hogy ha valaki abban a tudatban élne, hogy Ozora „csak” egy a sok „goabuli” közül, már most verje ki a fejéből. Ahogy általában Ozoránál minden szokatlan, így az is, hogy itt biza’ él még az összművészeti-workshopi (cirkuszi, tűzzománcolós, relaxálós, testfestős, és, és, és!) élményegyveleg is – mint ahogy élt ez egykoron a jelenleg is aktív fesztiválok közül sok korábbi valójában. Ám míg utóbbiak levetkőzték e hanyagul vidám részleteit a közösségiségnek, addig Ozora büszkén vonultatja fel újra és újra! Külön kiemelendő a Pyramid programsor, ahol a Thai Chi, a jóga, a bali tánc vagy épp az aikido szerelmesei találhatják meg a nekik való felüdülést. Ha pedig jót akarsz magadnak, mindenképp merülj el a tűzzsonglőr műsorban, a flow-művészetekben, vagy épp a légakrobatikában!

Pyramid >>

Chambok house >>

Artibarn >>

Egy másik tényező, mely Ozorát kiemeli a sok hasonszőrű közül, az a végtelenül összetett és szerteágazó vizuális orgia, mely belengi az egész happeninget – és ezt tessék igen komolyan venni. A fesztivál képzőművészeti felhozatalának összefoglalásához illene akár külön posztot is szentelni, e ponton maradjunk egy hivatkozásnál a fesztivál weboldalára

Mirador >>

Viszont hogy őszinték legyünk, bár minden művészeti-, és önkifejező forma megtalál(hat)ja a helyét Ozorán, azért az egyik kiemelkedő mégiscsak a zene – méghozzá nem is akármilyen zene! Természetesen a psy-szcéna kiemelkedő alakjai közül igen sokan évről évre tiszteletüket teszik Dádpuszta szépséges dombjai között: idén például rögvest augusztus elsején-másodikán, tehát a „nem hivatalos” napokon örvendeztet meg mindőnket Goa Gil (ugye Ő mindenkinek megvan?) egy 24 órás örömódával – ezt nevezem én biztató kezdetnek…

goagil

Goa Gil

Haladjunk akkor sorrendben: fellép majd Astrix. Eljő Emok, az Iboga Records élharcosa, a Juno Reactor (ha nem ismernéd, kezd a Tokyo Dub című számukkal, és indulj el egy úton…).  Itt lesz a System 7, akiktől ha csak az Alphawave Plastikman remixét ismered, már jó úton jársz. Eljön Spectra Sonics, Hatta, sőt, a Prog és Dark Psy Istennő, Back to Mars is!

Ez még nem elég? Oké, jön Raja Ram Chicagoval karöltve. Itt lesz a Shpongle dj settel. Dark Whisper. Drumatik. Hatta. A hazai mezőnyből Görgő, vagy épp egy személyes kedvencem, Dr. Space, akiről nem titok, korábban a Part előző kiadására írt cikkeket! És ha eddig nem tűnt volna fel, ez még csak a „Main Stage” hirtelen merítése…

Raja Ram

Raja Ram

Main Stage >>

…mert ha megunnád a talpalávalót, további színpadok várnak. Igaz, lesz, ahol hasonló bpm-szám fogad, de oda se neki! A Dragon Nest fantázianevű helyen megtalálod majd az Óperenzia, a Zion Train, Steiner, Sardinelli, Mike Stellar, a Grabanc vagy épp Dubtazer fellépését! A Pumpuiban találkozhatsz Fraserrel, Format C-vel, Mongával és Monolittel, Nascával és Fershtattal… Ahány színpad, annyi zenei világ, ahány fellépő, annyi hangorkán. És nem csak az…

Dragon Nest >>

Pumpui >>

…mert az Igazán megfáradt ozorás útja nem is vezethet máshová, mint a Chill out dome szívébe! Itt meg aztán Naga Mester vibrálásától Mango vagy épp a ‘Kunst-vezér Isu hullámzásáig minden belefér!

Naga

Naga

Chill out dome >>

Persze ez is csak csepp a tengerben, hiszen a négy színpadon bő egy hét alatt olyan mennyiségben kapjuk majd az arcunkba a jóságot, hogy napestig mesélhetném, ki-mit-miért és hol. Jobban teszed, ha indulás előtt végigbogarászod a mellékelt linkeket, és tágra nyitod a füled – na meg a tudatod!

És amit szavakkal nem lehet átadni, avagy hangulatkeltés gyanánt…:

Net: Ozora hivatalos oldala

Írta: DeLa aka krysal

Pingbacks

  1. Welcome to paradise | partmagazin.hu

Megjegyzés készítése